ROFE
< -------PrIsHtInALI--------------------------PrIsHtInALI----------------------------PrIsHtInALI------ >
Ej qe KLIOKO QITU  i KI do sene me dek TUJ kesh, edhe ju QIKAT bonu GATI   me     u  bo  kishe PO JU  vjen  marre  pak  edhe  ME  M'THAN   "o idiooooooooooot"
E qe QITU posht i KI do VICA krejt PALIDHJEEEEE , veq ruju      po  PAKESH tuj kesh  E TANI  na  met faji  NEVE

 
POLICET

  
3 polic, njeri amerikan, tjetri gjerman dhe i fundit shiptar kishin me shku n'ushtrime diku larg n'shkretetir edhe perveq armeve kishin te drejt te merrnin vetem edhe 1 gje  tjeter (sipas deshires). Gjermani e merr ni kofe me ujee, amerikan ni cader e shiptari ni dere t'automobilit. Tash amerikani i habitur e pyt shipotarin :" perse e more kete dere ma mire do te ishte po ta merrje ni cader si une dhe kur do te bej vap do te hynim aty dhe do te pinim uje te gjermani !!!
Shiptari : e more budall po kur t'bohet nxet une e qeli dritaren e deres!!!

                                               
                                          I BIRI DHE BABA

 
Kish ngel tipi n'vit t'pare, edhe kur shkon n'shpi (si krejt tabajshat) e thirr baba perpara edhe e vet ku i pate kta 3 nisha?
Pi thot djali: Matematike, gjuhe shqipe edhe histori.
Baba: qysh e more at 1 n'matematike?
Djali: po m'veti profa sa bajn 5+4
i thash 9, e kur m'veti sa bajn 4+5
i thash ni mut ej ai ma tufi 1.
Baba: e n'gjuhe shqipe??!!
Djali: e shkrujti profesoresha
Zana shkon vet n'mal edhe m'tha
qka osht Zana (kryefjale) e une i thash  ZANA o kurv (mase shkon vet n'mal)
Baba: ncncnncnc e n'histori??!
Djali: profa m'veti kush e ka myt Ali Pashen une boll mire i kallxova qe nuk jom shpiun me i kallxu
ky apet ma futi nish!!!!!!


                                     
HASA & HYSA

  Ishin mledh krejt qyteti te lumi afer ures edhe po e riqkin
Hasan tu ja bo at punen Hyses mrapa (fekondim dogy style),
po munohen me i nda tu i than mo se na moret ftyren po nuk ka dreq qe i nal !!! Dikur vendosin me e thirr SHehiden (grun e Hases), e thrrasin n'MOB. edhe ajo vjen shpejt me taksi  vjen te ura ...  po qka me pa gjysa e qytetit jon mledh. I afrohet SHehidja Hases e i thot : spo t'vjen marre njeri a pe she qe na more ftyren gjysa e qytetit jon mledh me t'kqyr qa op bon. Vallahi gru ja kthen HASA, Hysa ke tu u myt n'lume e une e pshtova po padihava ai apet kish pi pak uje. O budall pi thot gruja , po nuk bahet ajo pune ashtu duhet me i dhan frymemarrje artificiale GOJE-GOJE. Qy budallica a qaq papak po t'dokna une aa?? Qysh po ta merr menja qe erdh kjo pune deri ktu ????!!!!!!


                                                    
Dinosaurusi & Femnat

Pe vet njoni shokun e vet :
Ibish a e din qka kan t'perbashket dinosaurusat me femnat???? Ibishi menohet menohet po badihava nuk po ja rrok hiq. Dikur ky tipi pe she qe Ibishi nuk o kerka e i thot : Kant t'perbashkt dinosaurusa edhe femna virgjine nuk kan met mooo!!!!
Luftetari

N'autobus po i drejtohet luftetari ni femnes :
-  vajzo a ka mundsi me ma liru vendin se jam shume i lodhur ???
- me vjen keq por nuk mundem!!!
- mori a po ma rshon venin a ...!!
- cka aa???
- po a e din ti qe une kom derdh gjak per kit liri qe po e gzoni sot ???
- ani cka, su bo nomi une po derdhi gjak cdo muje edhe kerkujt kurgjoo.
Djali & BaBa

I teket ni dite njoni babes t'vet:

- babi du me m'tregu qysh kom dal une n;'kit bote???!!
Baba nuk don me i tregu nihere po tipi nuk po nalet tu e vet edhe i thot baba :
- t'ka pru lejlekuu!!!
ja kthen djaliii
- aiii babi edhe ti gjithkon e paske iq !!!!
Shokt

Ishin taku ni dite mas nja 30 vjete dy shok t'vjeter t'luftes edhe ishin gzu shume( njoni prishtinali e tjetri mitrovicali)
E tash kom harru bash mire veq ka ra diqysh fjala per lufte edhe e pyt prishtinalia kit mitrovicalin :
- a din pse n'Mitrovic nuk munet me u bo luft qytetare?
ai tipi spo munet me ja qellu edhe i thot hajt tregom ti
ja  kthen prishtinalia :
- po a s'pe she qe n'Mitrovic nuk ka qytetar hiq a , qysh munet me u bo luft qytetare !!!!
Qy mos prito e shkruj najsen me kesh se kena ni qe din sene interesant:

             
prishtinalia@prishtinamail.com
1 2 3 4 5
<HOME>   <ROFE>   <MUZIK>   <FOTOGRAFI>   <DOWNLOADIME>   <BLUESKY>   <KOSOVA>
                                  <
TEKSTE>   <TIRANA>   <PLISAT>   <PRISHTINA>
< -------PrIsHtInALI--------------------------PrIsHtInALI----------------------------PrIsHtInALI------ >