גביע המדינה 2004

גביע המדינה לנשים 2004

רק 8 קבוצות הודיעו על השתתפותן בגביע המדינה, וזאת מסיבות כלכליות.


גמר גביע המדינה לנשים

18.5.2004
גמר גביע המדינה לנשים

מכבי חולון לוקחת את הגביע השנה השנייה ברציפות!

מכבי חולון ואס"א ת"א נפגשו למשחק מותח במיוחד שבו לא היה יתרון לאף אחת. במשחק האחרון של הקבוצות בליגה, הן יצאו בתיקו 0 בלבד, אבל הערב הצליחה מכבי חולון לקחת את הגביע, שוב.
הראשונה שהבקיעה לחולון הייתה סיוון פחימה שסובבה את הכדור מעל השוערת עדי יורמן, בבעיטת עונשין. טל שינו הבקיעה את השער השני בפנדל גדול בדקה ה-69.
את המדליות והגביע קיבלו הבנות מידי השרה לימור לבנת, ומידי יו"ר ההתאחדות איצ'ה מנחם.
לכתבה המורחבת


18.5.2004 בשעה 15:30 באצטדיון רמת גן
מכבי חולון 0-2 אס"א ת"א


גביע המדינה לנשים יערך מחר בר"ג- ובפעם ראשונה בשידור מלא
מאת: ליאור וויץ, "וואלה":

ליגת הנשים בכדורגל אמורה לחלק מחר את התואר היחיד העונה – גביע המדינה. מי שמחפש את האלופה של עונת 2003/2004 לא ימצא אותה. ליגת הנשים סיימה סיבוב משחקים שלם בן 11 מחזורים אבל אז היא הופסקה וכבר לא תחודש השנה. כל הרעיונות שהועלו על ידי ההתאחדות, ראשי הקבוצות ואחרים – נפלו, ומכיוון שהבנות כבר יצאו לפגרה – לא ניתן להכתיר אלופה...

משחק גמר הגביע נדחה
גמר גביע המדינה לנשים בכדורגל היה אמור להתקיים ביום שני 3.5 אבל אחרי התערבות שרת החינוך לבנת, ויחד עם מכתב מבנות מכבי חולון, נדחה המשחק למשחק מקדים לגמר הגברים בר"ג.


המכתב מבנות מכבי חולון ליו"ר הליגה, איצ'ה מנחם
חצי גמר גביע המדינה לנשים

הפועל פת 8:0 מכבי חולון
אס"א ת"א 1:5 הפועל ב"שמשחק ראשון: הפועל פ"ת 8:0 מכבי חולון. שעה: 16:00

הדאבליסטית מכבי חולון עולה כצםוי לגמר גביע המדינה לנשים, אחרי ניצחון "ענק" על הפועל פ"ת, שלא הצליחה להוכיח עד כמה היא באמת טובה.
נסיכת הכדורגל הנשי בישראל, סילבי ז'אן, חגגה הערב את העלייה החוזרת לגמר גביע המדינה לנשים, כאשר הבקיעה 5 שערים יחד עם שירלי אוחנה (2) ודנה טובי (1). הפועל פ"ת לעומתה ולעומת קבוצתה, ירדה מאוכזבת מהמשחק אחרי שלא הצליחה לעמוד בו והפסידה בתוצאה גבוהה במיוחד (יחסית) מול הדאבליסטית. כבר במחצית קיבלו בנות פתח תקווה חמישה שערים של חולון, שייאשו אותן. למרות זאת, המחצית השנייה הייתה יחסית יותר "מתונה" כשחולון הצליחה להשחיל "רק" עוד שלושה שערים. הפועל פ"ת, שלא התאמנה במהלך הפגרה, נאלצה לשלם את המחיר על שביתת הליגה- בשערים ובהפסדים. למרות זאת, חולון, שהתאמנה רבות גם במהלך הפגרה, הצליחה לצאת עם משחק מעולה עם שערים מיוחדים כמו שרק חולון יודעת לעשות.

תמונות מחצי הגמר הראשון מאתר "כחול"


תגובות למשחק מאתר "כחול"

סילבי ז'אן:
"אם מכבי חולון תוריד פרופיל בעונה הבאה, לא שוללת להגיע להפועל פ"ת, דווקא אשמח מאד להגיע אליהן".

מנהל קבוצת הנשים של פ"ת- רפי סוברה:
"שחקניות חולון מתאמנות ברמה הכי גבוהה וזה בא לידי ביטוי במשחק. בעונה הבאה אנו נתחזק מאד כדי להוות יריבה רצינית לאס"א וחולון".משחק שני: אס"א ת"א 1:5 הפועל ב"ש. שעה: 18:30

משחק צפוי אך מרתק כאשר אס"א ת"א לא הצליחה לגבור על קבוצת הפועל ב"ש נשים במחצית הראשונה ושתי הקבוצות יצאו בתיקו 0 מוזר. למרות זאת, אס"א ת"א הוכיחה עד כמה היא טובה כשבמחצית השנייה היא הצליחה להבקיע את כל 5 שערי המשחק. הפועל ב"ש הצליחה להשיב רק שער אחד שלא עזר להן מול בתל אביביות, ובכלל לא הצליחה להגן על שערה, כפי שהגנה במחצית הראשונה. אס" תא" מצליחה לעלות לגמר המיוחל והפועל ת"א לעומתה, תחלום עליו לשנה הבאה. הפועל ב"ש סיימה את מסעה אל הגביע אבל אס"א רק מתחילה אותו.


רבע הגמר 18.3.2004

עירוני ירושלים 5:1 הפועל פ"ת
מכבי חולון 0:3 עירוני בת ים
אס"א ת"א 0:9 עירוני חולון
הפועל ב"ש 1:3 בית"ר ב"ש


רבע הגמר 9.3.2004: הגדולות מנצחות כצפוי ועולות לחצי הגמר
משחקי רבע הגמר הוקדמו מיום חמישי 18.3 ליום שלישי 9.3

הנשים של פ"ת מנצחות בבירה
ירושלים ופ"ת נפגשו היום במשחק רבע גמר המדינה שאותו הקדימו מיום חמישי הבא. המשחק התקיים במגרש הביתי של ירושלים- בקריית יובל.
במחזור הראשון העונה שיחקו השתיים כאשר פ"ת הרעננה ניצחה את ירושלים, שבקושי קמה על רגליה, 4:1, אבל הפעם נראה היה כאילו ירושלים ממש יכלה לעשות את זה, אבל פשוט וויתרה. פ"ת חוגגת בעלייה לחצי הגמר בדרך לגביע
. הפועל פ"ת, השלישית בליגה, פתחה בשער מרשים של נתי חג'ג' כבר בדקות הראשונות של המשחק. לשער הראשון הוסיפה חג'ג' בדקה 28 שער שני. למרות היתרון, עירוני ירושלים המשיכה להילחם ולהפתיע כששער יחיד של רווית טוביאן הצעירה נכנס לשער. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון 2:1 לפ"ת.
את המחצית השנייה פתחה ירושלים ברצון ובנחישות לעשות עוד שער או אולי אפילו שניים. למרות זאת, המשיכה פ"ת לשלוט במגרש וירושלים הצליחה בקושי להוציא מספר התקפות בודדות, שלא הניבו אף תוצאה. פ"ת ניסתה להלחם בירושלים המתחזקת וכמה שחקניות מפ"ת אפילו גרמו לפציעתה של השוערת, איה כהן, שלאחר מכן לא הצליחה להגן כמו מקודם על השער, וקיבלה שערים נוספים. מלבד זאת, לקראת סיום המשחק התחילו שחקניות ירושלים להתעייף ופ"ת ניצלה את ההזדמנות כשבדקה 75 הבקיעה קארין סנדל שער שלישי לשער. אחרי השער הגורלי הזה, ירושלים לא הצליחה לחזור לעצמה, והייאוש תפס את שחקניותיה. בעקבות זה ובעקבות פציעת השוערת, שהמשיכה לשחק למרות זאת, פ"ת המשיכה לעשות שני שערים נוספים של נופר שחר וענבל קנפו, רק בדקות האחרונות של המשחק, שהסתיים בתוצאה 5:1- לטובת פתח תקווה.

מכבי חולון מנצחת בקושי את עירוני בת ים
מכבי חולון אירחה בביתה את עירוני בת ים, וצפויה הייתה לנצח אותה בקלילות. למרות זאת, עירוני בת ים לא וויתרה ומלבד כך ששמרה על שערה בצורה מעולה, היא אפילו הצליחה להכניס שער לאלופה. היחידה שהצליחה להכניס שער השנה למכבי חולון הייתה עירוני חולון, וזהו הישג וחיזוק גדול לבת ים, אך למרות זאת, מכבי חולון, כצפוי, ניצחה את בת ים עם 3 שערים מול אחד בלבד, והיא ממשיכה לחצי הגמר, בניסיון לקחת שנה שנייה את הגביע.

אס"א עברה את המשוכה: 9:0 נגד חולון
אס"א ת"א נפגשה הערב עם קבוצה קטנה שמתחזקת, אבל עברה אותה בקלות כשהצליחה להכניע אותה עם 9 שערים.
בשבוע הבא יפגשו אס"א וחולון שנית, למשחק גביע. חולון תנסה להתארגן מחדש נגד אס"א ואילו אס"א תנסה לנצח ביותר מ-9 שערים.

ניצחון להפועל 3:1 מול בית"ר בדרבי באר שבע
הפועל באר שבע אירחה היום את בית"ר באר שבע לדרבי באר שבע חוזר- כמו שהיה רק לפני שבועים, אז ניצחה הפועל 3:0 את בית"ר. הערב היא עשתה את זה שוב, רק שההבדל היחיד היה שבית"ר הראתה מלחמה כשהבקיעה שער יחיד. הפועל ב"ש מוכיחה שהיא באמת טובה כשהיא מצליחה להשתחל בין 3 הגדולות
ולנסות שוב (שנה שעברה הפסידה בחצי גמר לחולון) להגיע רחוק אבל קרוב לגביע.
גביע המדינה 2003

גביע המדינה 20051