גמר גביע המדינה לנשים 2004

מכבי חולון היא מחזיקת גמר גביע המדינה לנשים 2004

משני מצבים נייחים הצליחו פחימה ושינו, לקבוע את תוצאת הניצחון- 2:0.


הערב התחולל אחד מהמשחקים המותחים ביותר בכדורגל הנשי בישראל. מכבי חולון הגיעה למשחק קשה מול אס"א ת"א, אבל לאף אחת מהן לא היה סיכוי גבוה במיוחד, כך לפחות חשבו לפני כן.
המשחק הזה הוא המשחק השלם הראשון של נשים ששודר בטלויזיה. מילה נוספת על שרית שנער, שחקנית בארה"ב ולשעבר שחקנית אס"א, שפרשנה יפה את המשחק.
במשחק צפו יותר מ-10,000 אוהדים (רובם אדומים מגמר הגמרים) וצופים רבים בבית שראו את אחד מהמשחקים המעניינים בכדורגל הנשים.


מכבי חולון ואס"א ת"א התחילו שתיהן במשחק אגרסיבי. אס"א ת"א הצליחה בתחילה להגן היטב על השער, אבל כנראה שיותר מידי כי בדקה 24 נשרקה עבירה לטובת חולון. בתרגיל מתוחכם הצליחו בנות חולון להכניס את הכדור לרשת- מרגליה של סיון פחימה המעולה, ששיחקה בעונה הקודמת בחיפה (שהפסידה בגמר של השנה שעברה).

בהמשך המחצית לא התייאשה אס"א והתחילה ללחוץ יותר. מכבי חולון שמה הגנה מעולה שהצליחה למנוע מכדורים להתקרב לאיריס אברהם.
במשחק בלטו גם שירלי אוחנה הזריזה שהתקיפה יחד עם סילבי ז'אן הותיקה, אבל אף אחת מהן לא הבקיעה שער.

אחרי הארכה של שתי דקות שרקה רחל כהן את שריקת הסיום ושתי הקבוצות ירדו לחדר ההלבשה, לגבש תוכנית להמשך.


המחצית השנייה נפתחה כאשר מכבי חולון הכניסה שתי שחקניות חדשות ואס"א הכניסה אחת בלבד.

אס"א ת"א המשיכה במגמת ההתקפה שלה, למרות ששמרה על הרכב גדול של מגנות. ת"א הצליחה להגיע לכמה מצבים טובים ובכמה בעיטות לשער שאותן עצרה אברהם.

בהמשך הכניסה מכבי חולון את טל שינו. התוצאה כמובן לא איחרה לבוא. עבירה בדקה 68 בתוך רחבת ה-5 בשער של ת"א ושוב תרגיל של חולון והפעם טל שינו מכניסה את הכדור בחוזקה לשער של יורמן, שמתבאסת שוב.

אס"א ת"א לא מוותרת ומצליחה להוציא התקפות מעולות גם כשנותר פחות משלושים דקות. למרות זאת מכבי חולון ממשיכה עם התקפות משלה.

בהתקפה של מכבי חולון קצת אחרי השער השני, יורמן יצאה כרגיל להגן על השער אבל סילבי ז'אן עקפה אותה ובעטה לשער. בהצלה מעולה של מגנת אס"א שהצליחה להוציא את הכדור עם הרגל החיצונה, נקבע קרן. יורמן טעתה טעות דומה מאוד לקראת הסוף, רק שאז נכנס הכדור לשער- וגם נקבע פנדל לז'אן.

בהתקפות חוזרות ונישנות של אס"א ת"א, לא הצליחו הבנות הכחולות לאיים על אברהם ומגנותיה שהצליחו להציל כמעט כל כדור.

אחריה הארכה של 4 דקות נשרקה שריקת הסיום שקבעה את חגיגות הניצחון של מכבי חולון, שזוכה שוב בגביע והפעם בגמר קל מבשנה שעברה.

בנות אס"א ת"א עולות לקבל את מדליות הכסף שלהן מידי יו"ר ההתאחדות איצ'ה מנחם ומידי השרה לימור לבנת, ומיד אחריהן עולות בנות מכבי חולון המאושרות ובסופן הקפטנית דנה טובי שמניפה בגאווה את הגביע לנשים.


הקפטנית דנה טובי והגביע... שוב!
תנו כבוד- אס"א ת"א מקבלות את מדליות הכסף


גביע המדינה לנשים


1