Kopiointi kielletty!
Kaviopolun Ratsastuskeskus

Kauraturvat
Kasvatit
Toiminta
Hoitajille
Ympäristö
Muuta
©opyright
Yhteydet





Kaviopolun Ratsastuskeskus ja KaPoRa järjestävät KRJ:n alaiset kouluratsastuskilpailut 06.02.2005
Kilpailut ratsastetaan tallin suuressa, valoisassa maneesissa.
Veryttely ja lämmittely tapahtuvat maneesin vieressä olevalla tilavalla, hyväpohjaisella kentällä.
Vedenottopisteet sijaitsevat kilpailukansliassa, joka sijaitsee tallin toimistossa.
Kilpailupaikalla on buffetti. Osallistumismaksu on 7v€/ratsukko/luokka joka
maksetaan tuntia ennen kilpailun alkua kansliaan.
Toivotamme kaikki ratsukot, kokoa katsomatta ja muutkin hevosista kiinnostuneet tervetulleeksi!

Sääntöjä
-Luokkaan otetaan maksimissaan viisikymmentä (50) osallistujaa.
-Luokassa täytyy olla vähintään kolme (3) osaanottajaa jotta se voitaisiin pitää.
-Yhteen luokkaan ratsastaja saa osallistua maksimissaan kolmella (3) ratsulla.
-Yksi ratsu saa osallistua maksimissaan kahteen (2) luokkaan.
-Viimeinen ilmoittautumispäivä on 05.02.2005, eikä jälki-ilmoittautumisia.
-Sijoittuneet saavat KaPoRa:n logolla varustetut ruusukkeet.
-Luokkiin joihin en itse osallistu, arvon itse tulokset täysin puolueettomasti arvontakoneella. Muihin pyydän ulkopuolista tuomaria.

Ilmoittautuminen
Ilmoittautumisia otetaan vastaan vasta kun kutsu on KRJ:n kalenterissa!
Otsikoksi: KRJ osallistuminen .
Osoitteeseen kaviopolku@luukku.com, seuraavassa muodossa
Luokka [rivinvaihto, samaan luokkaan tulevat saman otsikon alle]
Ratsastaja (SeuRa, KL-000) – Ratsun virallinen nimi
Kilpailulupa ei ole pakollinen, mutta suotava.

Luokat
Luokka 1. Helppo C (avoin poneille ja aloitteleville ratsukoille) 50/50 | tuomari: Hanna Tulokset
Luokka 2. Helppo B (avoin kaikille) 50/50 | tuomari: Hanna Tulokset
Luokka 3. Helppo A (avoin kaikille) 50/50 | tuomari: Hanna Tulokset
Luokka 4. Vaativa B (avoin kaikille) 43/50 | tuomari: Laura Tulokset
Luokka 5. Vaativa A (avoin kaikille) 42/50 | tuomari: Laura Tulokset
Luokka 6. Prix St Georges (avoin kaikille) 22/50 | tuomari: Laura Tulokset


Luokka 1. He C Tulokset
1. tinaraft. (COR, KL-271) - WF Reincarnate
2. tuffh (HuRi, KL-628) - Ruskan Kathreina
3. Siiri L. (ARy, KL-062) - Crescentius TR
4. tuffh (HuRi, KL-628) - Tiiterin Vilperi
5. Sonja (HuRi) - Haybale's White Lollipop
6. tuffh (HuRi, KL-628) - CRS Natalie
7. wanda (HuRi, KL-229) ? HRS Göttben
8. Marjatta (KeKaRa) - Alarmclock's Strongest Spinner
9. Maija T. (GoHo) - Pumpuli Simi Sukkanen
10. Vilja (HuRi, KL-736) – Dann Minne
11. Johanna S. (PRA) - Pähkinäpuun Kazimir CA
12. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - GWB Tytanium
13. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Music's Draco Malfoy
14. Elli (BraRi) - Pilven Kiukutteleva Enkelilapsi
15. Minnimaari (IR) - FRE's Mr Flatfoot
16. Elli (BraRi) - RN Last Chance Queen
17. Elli (BraRi) - Lamillean Ensimmäinen
18. Laura (KaPoRa, KL-741) - Dollarin Tuholainen
19. NuuNuu (WWR) - Tremayne MG
20. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Illusion Luna ox
21. Natalie V. (PHR) - Amadeus F
22. Laura (KaPoRa, KL-741) - Kaviopolun Viilakka
23. Laura (IR, KL-272) - Vadelmaveneen Liljankukka
24. Criollo (HMR, KL-740) – Dollarin Vitsailija
25. Laura (IR, KL-272) - Afroen Joululahja
26. Marjatta (KeKaRa) - Haapalan Brunte
27. Tatti(KaMaTa)-Katmar's Another Day in Paradice
28. Oona (HMR, KL-052) – DOZ Europe
29. Laura (IR, KL-272) - MN Developed
30. Laura (KaPoRa, KL-741) - Heinäkerän Kevyt Savu
31. Marjatta (KeKaRa) - Agile WN
32. Oona (HMR, KL-052) – Ikivoima
33. Tatti(KaMaTa)-Dromsy Man
34. Natalie V. (PHR) - Yave's Seherazan
35. Tia S. (TRH,KL-776) - Dollarin Teeny Weeny
36. Vilja (HuRi, KL-736) – MN Miss Kiss Me
37. NuuNuu (WWR) - Cranogwen WS
38. Vilja (HuRi, KL-736) – M.J. Denyable
39. Oona (HMR, KL-052) – H.K Kurjenmiekka
40. jaffa (HsK, KL-409) - Dollarin Vääryys
41. NuuNuu (WWR) - Bradwen SG
42. Maija T. (GoHo) - La Siréne Coquette
43. tinaraft. (COR, KL-271) - Pihlajamäen Ruusan
44. Laura K (OrRa, KL-020) - Go Go Not A Work Of Art
45. Johanna S. (PRA) - PLA Maylea
46. Johanna S. (PRA) - YA Ring Ring
47. Sonja (HuRi) - Kaviopolun Rankkasade
48. elli (IR, KL-785) - MES Dalencia
49. Emmi L. (KHR, KL-474) - Châtain Twilight
50. Natalie V. (PHR) - Zaphey É

Luokka 2. He B Tulokset
1. will (KHR, KL-597) - Remembrance HW
2. Criollo (HMR, KL-740) – Dollarin Vitsailija
3. Laura (KaPoRa, KL-741) - Iisi Biisi TM
4. Laura (IR, KL-272) - Vadelmaveneen Liljankukka
5. Johanna S. (PRA) - Gingan Ärripörri
6. Vilja (HuRi, KL-736) – Dann Minne
7. will (KHR, KL-597) - S.U Crafty Swindler ox
8. Marjatta (KeKaRa) - Alarmclock's Strongest Spinner
9. Laura (KaPoRa, KL-741) - Unelmien Säikyttelijä
10. NuuNuu (WWR) - Kian WS
11. tuffh (HuRi, KL-628) - Ruskan Nestori
12. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Music's Headstrong
13. elli (IR, KL-785) - MES Dalencia
14. Cassandra (VRT) - Älfad's fra ¡ Fet
15. Natalie V. (PHR) - MES Eskimoz
16. Cassandra (VRT) - Dimma fra Hafnarfjördhur
17. Elli (BraRi) - Capullo?s Boy of Sunrise
18. Vilja (HuRi, KL-736) – M.J. Denyable
19. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Cerid Behrooz ox
20. Oona (HMR, KL-052) – H.K Kurjenmiekka
21. Laura (dew) - MMS Taikakuu
22. Johanna S. (PRA) - S.E. Kysymysmerkki
23. Marjatta (KeKaRa) - Agile WN
24. Vilja (HuRi, KL-736) – MN Miss Kiss Me
25. Marjatta (KeKaRa) - Haapalan Brunte
26. NuuNuu (WWR) - Brychan Esyllt
27. Merita K. (ElRa) - S.P.W Temerario
28. tinaraft. (COR, KL-271) - Breathless AV
29. Merita K. (ElRa) - Jazebel Al Magnol ox
30. Tia S. (TRH,KL-776) - Dollarin Teeny Weeny
31. Oona (HMR, KL-052) – Ikivoima
32. tinaraft. (COR, KL-271) - Anuradha RDN
33. Laura (IR, KL-272) - Drönares Adeline
34. Merita K. (ElRa) - S.P.W Tangotar
35. NuuNuu (WWR) - Ruskan Lennart
36. tuffh (HuRi, KL-628) - Silmukan Aapeli
37. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Dahabu She B Jiggy ox
38. Ginny (ElRa) - Biscuit Bit's Elegante Gaballero
39. Tia S. (TRH,KL-776) - AG Mythica xx
40. Laura (KaPoRa, KL-741) - VM Tästä Saat
41. Cassandra (VRT) - Mountain
42. Laura (IR, KL-272) - Abacus' Taika
43. tinaraft. (COR, KL-271) - Pihlajamäen Ruusan
44. tuffh (HuRi, KL-628) - Ruskan Cecilia
45. Elli (BraRi) - C.S. Aamun Kajo
46. Maija T. (GoHo) - ST Delijah
47. wanda (HuRi, KL-229) - HRS Göttben
48. Emmi L. (KHR, KL-474) - Châtain Twilight
49. Oona (HMR, KL-052) – DOZ Europe
50. Criollo (HMR, KL-740) – Hooligan Glamorous Girl ox

Luokka 3. He A Tulokset
1. Laura (KaPoRa, KL-741) - Golden Day H
2. NuuNuu (WWR) - Sr's Ezmeralda
3. NuuNuu (WWR) - Keinukallion Highway
4. Vilja (HuRi, KL-736) – RSA Adrienne
5. Laura (dew) - MMS Taikakuu
6. Marjatta (KeKaRa) - Orginal Deacon
7. Laura (IR, KL-272) - Drönares Adeline
8. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Imperia Luna
9. Cassandra (VRT) - Fjalar's Atlanta's
10. Wilijonkka (RED) - HÀffeljié First
11. will (KHR, KL-597) - Hämypuron Soihdunkantaja
12. Emmi L. (KHR, KL-474) - Tyyn Tirkistelijä
13. Pinzu (RED, KL-448) - Agave's Gorgeous Candy
14. tuffh (HuRi, KL-628) - V.L Lentoliina
15. will (KHR, KL-597) - Ajatteen Vireeni
16. Oona (HMR, KL-052) – Dahabu Lebannen
17. Merita K. (ElRa) - Finel Madon ox
18. Wilijonkka (RED) - Yellowtime Adriana
19. Minnimaari (IR) - Burnout Six W
20. Pinzu (RED, KL-448) - Gin Tajga
21. tuffh (HuRi, KL-628) - Ruskan Cecilia
22. Ginny (ElRa) - Biscuit Bit's Elegante Gaballero
23. Elli (BraRi) - Dorea?s Amor Prodigy
24. Johanna S. (PRA) - É.P Pikku Lento
25. Tatti(KaMaTa)-Kuminpuru
26. NuuNuu (WWR) - Moa-u's Hereisco
27. Johanna S. (PRA) - Suhinan Pakkasaamu
28. tuffh (HuRi, KL-628) - Taikakuun Neliapila
29. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Music's Angel
30. Merita K. (ElRa) - Fajr's Farida Eshe ox
31. Marjatta (KeKaRa) - Golden Veneno
32. Cassandra (VRT) - Tuulen Poika
33. Marjatta (KeKaRa) - Cereza Flor
34. Oona (HMR, KL-052) – Kissing Kate Zeroni BW
35. jaffa (HsK, KL-409) - Dollarin Romanssiina
36. Elli (BraRi) - Chakliux de Yehl
37. Cassandra (VRT) - Tulimyrsky
38. Johanna S. (PRA) - VN Lumipyry
39. Tatti(KaMaTa)-Tropical Five
40. Oona (HMR, KL-052) – Morgaine Le Fey
41. Elli (BraRi) - WV?s Militant Amour
42. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Music's Dylan Cain
43. Laura (KaPoRa, KL-741) - Iisi Biisi TM
44. will (KHR, KL-597) - Tyyn Samurai
45. Laura (IR, KL-272) - Abacus' Taika
46. Merita K. (ElRa) - Smeanol's Anzar Siliwan ox
47. Tatti(KaMaTa)-ST Kuupöly
48. Emmi L. (KHR, KL-474) - Mahtipoika
49. Laura (KaPoRa, KL-741) - VM Lumiukko
50. Vilja (HuRi, KL-736) – Ikiajan Tulisielu

Luokka 4. Va B Tulokset
1. Merita K. (ElRa) - Femy's Amir ox
2. Tatti(KaMaTa)-Prince Rodge
3. Oona (HMR, KL-052) – Rautakyynel
4. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Cadis Errita Dorea
5. demi-lune (KHR, KL-366) - Khan Ikuinen Eunukki
6. Tatti(KaMaTa)-Ruoholaakson Uskollinen Ystävä
7. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Feelgood Adelajda ox
8. Tuulia(DR)-Mirkun Vallaton Vesseli
9. Shira (RED,KL-880) - SHS Float Secret
10. Silent (dew) - Classic Aloe Vera
11. jaffa (HsK, KL-409) - CA's Konrad
12. Cassandra (VRT) - HÀmÀrÀn PyÃrre
13. Merita K. (ElRa) - Xander Al Magnol ox
14. Oona (HMR, KL-052) – Q's Bolero of Fire
15. Silent (dew) - SK Zacharyn
16. Oona (HMR, KL-052) – Tulilintu
17. Tuulia(DR)-Hooligan's Dhahlia
18. Cassandra (VRT) - Cute Boy ox
19. will (KHR, KL-597) - Suhinan Täräys
20. Silent (dew) - Raev DN
21. Emmi L. (KHR, KL-474) - Tyyn Tirkistelijä
22. Marjatta (KeKaRa) - Orginal Deacon
23. will (KHR, KL-597) - Akilles Twilight
24. Merita K. (ElRa) - Winterhill's Bashir ox
25. Johanna S. (PRA) - Ruskan Granleo
26. Emmi L. (KHR, KL-474) - Mahtipoika
27. Cassandra (VRT) - Breath of Wind
28. Vilja (HuRi, KL-736) – RSA Adrienne
29. Emmi L. (KHR, KL-474) - Glendora Twilight
30. Shira (RED,KL-880) - Shira}s Last Ronin
31. Heini H. (HuRi, KL-659) - Nerian Eemil
32. Elli (BraRi) - Yehl?s Cinnamon
33. Elli (BraRi) - GH?s Echofly
34. Mirka (HMR) - Magnamento Troy
35. Shira (RED,KL-880) - Shira}s Zachary
36. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Music's Anxiety
37. Marjatta (KeKaRa) - Golden Veneno
38. Tatti(KaMaTa)-Tropical Five
39. tuffh (HuRi, KL-628) - Brancaro Z
40. Minnimaari (IR) - Burnout Six W
41. tuffh (HuRi, KL-628) - V.L Lentoliina
42. Marjatta (KeKaRa) - Cereza Flor
43. Maija T. (GoHo) - Heartache's His Exellency ox

Luokka 5. Va A Tulokset
1. Mirka (HMR) - Rashiq Falcon ox
2. Eeva (MEP) - Joker Power
3. Oona (HMR, KL-052) – Varpushaukan Kaukokatse
4. Tuulia(DR)-Rosmariinin Fortuna
5. Shira (RED,KL-880) - Shira}s Zachary
6. Maija T. (GoHo) - Vaahteramäen Cappucino
7. Shira (RED,KL-880) - SHS Float Secret
8. Heini H. (HuRi, KL-659) - Nerian Eemil
9. Silent (dew) - Classic Aloe Vera
10. Elli (BraRi) - Halian Aamuinen Lumipyry
11. Alexandra T. (BraRi, KL-486) - LMF Deathless
12. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Dahabu Salute ox
13. Laura (dew) - Tempter T
14. tinaraft. (COR, KL-271) - Krisoijn
15. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - KWB Mariout
16. Maija T. (GoHo) - Heartache's Contrast ox
17. Maija T. (GoHo) - Vaahteramäen Costa Rica
18. Alexandra T. (BraRi, KL-486) - LMF Brilliant
19. Tuulia(DR)-Auroran Monty
20. Merita K. (ElRa) - Smeanol's Jaheena Sirid ox
21. Marjatta (KeKaRa) - Ágil Garanhão
22. Silent (dew) - Unic
23. Merita K. (ElRa) - Pilgrim ox
24. will (KHR, KL-597) - Espiritual Twilight
25. Emmi L. (KHR, KL-474) - Glendora Twilight
26. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Feelgood Lucjan ox
27. Silent (dew) - HRS Maniac
28. Marjatta (KeKaRa) - Rohamos Atmosfeer
29. Oona (HMR, KL-052) – Ritarin Toivo
30. Eilowy (RED) - Alidaar el Amara's G ox
31. Elli (BraRi) - Vaula?s Be Happy
32. Marjatta (KeKaRa) - Agudo Velocidad
33. Shira (RED,KL-880) - Shira}s Last Ronin
34. Elli (BraRi) - Yehl?s Ariente
35. Cassandra (VRT) - High-Spirited ox
36. Oona (HMR, KL-052) – Shining Diamond
37. Tatti(KaMaTa)-Prince Rodge
38. Johanna S. (PRA) - KL Fall for Flute
39. Merita K. (ElRa) - Nantell ox
40. Cassandra (VRT) - Fandango ox
41. jaffa (HsK, KL-409) - CA's Konrad
42. Tatti(KaMaTa)-FR Sir Arrogant

Luokka 6. Prix St Georges Tulokset
1. Cassandra (VRT) - Cute Boy ox
2. Shira (RED,KL-880) - Shira}s Safira
3. Laura (dew) - Tempter T
4. Alexandra T. (BraRi, KL-486) - LMF Deathless
5. Silent (dew) - Unic
6. Cassandra (VRT) - HÀmÀrÀn Pyörre
7. Oona (HMR, KL-052) – Morgaine Le Fey
8. Silent (dew) - WHOA Firetrick
9. Oona (HMR, KL-052) – Kissing Kate Zeroni BW
10. Marjatta (KeKaRa) - Ágil Garanhão
11. Shira (RED,KL-880) - Shira}s Dream of Gucci
12. Marjatta (KeKaRa) - Agudo Velocidad
13. Tatti(KaMaTa)-FR Sir Arrogant
14. Marjatta (KeKaRa) - Rohamos Atmosfeer
15. Tia S. (TRH,KL-776) - AG Mythica xx
16. Tuulia(DR)-Sweet Sensationa
17. Oona (HMR, KL-052) – Dahabu Lebannen
18. Tuulia(DR)-Black Rose
19. Sanna P. (NK-riders, KL-254) - Rubinstern
20. Shira (RED,KL-880) - Verino Zat AET
21. Alexandra T. (BraRi, KL-486) - LMF Brilliant
22. Maiju (WWR)- Verticon Hulluna Sinuun