Logistiek Bataljon

"participare atque curare"

Om aan hun operationele taken te kunnen voldoen, hebben de infanteriebataljons, eventueel met toegevoegde elementen van het Gevechtssteunbbataljon, behoefte aan tweedelijns logistieke ondersteuning. Bij de oprichting van de Groep Operationele Eenheden Mariniers is daarom tegelijkertijd een Logistiek Bataljon (LOGBAT) opgericht dat de volgende drie taken kreeg :

BV 206, een van de vele middelen waarover LOGBAT beschikt

Het instandhouden van de eenheden van de Groep Operationele Eenheden Mariniers

Het huisvesten van de eenheden van de Groep Operationele Eenheden Mariniers

Het opwerken en trainen om deze taken te kunnen uitvoeren

Een deel van het Logistiek Bataljon was afkomstig uit de voormalige logistieke dienst van de Van Braam Houckgeestkazerne, zowel op personeels- als op matrieelsgebied. Daarnaast werden de "C-echelons" van de Eerste en Tweede Amfibische Gevechtsgroep in het Logistiek Bataljon samengevoegd.

Het deel van het Logistiek Bataljon dat bestemd is om het Eerste Mariniersbataljon te ondersteunen in de UK/NL LF heet het Combat Service Support echelon (CSS-echelon). Dit treedt bij oefiningen of bij operationele inzet op als deel van het Commando Logistic Regiment, het Britse logistieke element van 3rd Commando Brigade Royal Marines. Het bataljon dezelfde operationele status als de overige bataljons.

Belangrijk in de recente geschiedenis van het Logistiek Bataljon waren de operaties waaraan het Korps deelnam. Of het nu Cambodja, Noord-Irak, Zaïre, Bosnië of Haïti was, het Logistiek Bataljon was er altijd bij terwijl door de achterblijvers in de Van Braam Houckgeestkazerne hard moest worden doorgewerkt voor logistieke ondersteuning "op afstand" of voorbereiding van de volgende inzet of oefening.

This page hosted by
Get your own Free Home Page