Rulman Fiyatları
Interchange database
Rulman Gresleri
İskonto Oranları
Bakım ve Servis
 
Adres : Sanayi Sitesi 3.Blok No:18
Afyon / Türkiye
Telefon : +90 272 212 05 77
Faks : +90 272 214 01 87
Cep : +90 532 614 24 28
ICQ :
292876

E-Mail : info@inanrulman.com
 
Ürünler / Rulman / Bakım ve Servis

    Rulmanlar arızalandığında,kullanıldığı yerdeki ekipmanın zamansız duruşuna neden olur. Zamanından önceki rulman arızaları nedeniyle makina duruşunun her saati üretim kaybı demektir. Özellikle de üretimin hemen sermayeye dönüştüğü sektörlerde zamanından önce rulman arızaları çok önemlidir. Rulman kalitesi yalnız başına sorunsuzz işletme kavramını garanti etmez. Diğer faktörler de rulmanın ömrüne etki etmektedir.
Bu faktörler;

 • Rulman Kalitesi
  Kaliteli rulman kullanmak tamamıyla tüketicinin kendi sorumluluğudur. Bu yüzden kullandığınız rulman kaliteli ise sorunsuz işletme yolunda ilk adırnınızı atmış olursunuz.
   

 • Çevre Şartları
  Makinalar en iyi çalışma ortamlarında olmalıdır. Rulmanlar doğru şekilde merkezlenmeli ve aşırı sıcak ve soğuktan, nem ve pisliklerden korunmalıdır.
   

 • Doğru Montaj
  Bir rulman uygulamasının kalitesi, rulmanla eş çalışan parçaların (mil, yatak, keçe v.b.) form ve ölçü mükemmelliği ve takma işleminin yalnızca bu işlem için geliştirilmiş aparatlarla hatasız olarak yapılmasıyla doğrudan bağlantılıdır.
   

 • Ortam Temizliği
  Rulman içine yağlama maddesiyle doğrudan veya dolaylı girecek pisliklerin çoğu yağ filmi kalınlığından daha büyüktür. Bu da yağ filminin yırtılması yoluyla ya da doğrudan, çok hassas işlenmiş hareket yüzeylerinin tahribatına neden olur.Keçe ve yağ filtreleriyle bu sorunu kesin olarak çözerek rulmanınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

 • Bakım & Yağlama
  Düzenli yağlama ve bakım programı, rulman çalışma şartlarının izlenmesi, rulman ömrünü maksimum yapmak için önemlidir. Her türlü uygulamalar için gerekli rulman gresleri ile ulaşılması güç olan rulmanların doğru zamanda ve doğru miktarda yağlanmaları için özel ekipmanlar vardır. Günümüzde rulmanların periyodik kontrolü ile rulmanda oluşmaya başlayan hasarları bulup takip etmek ve rulmanın bozulacağı zamanı bilgisayar yardımıyla önceden görmek mümkün. Bu yöntemler sayesinde beklenmedik arızaların doğurduğu üretim kayıplarım önleyerek işletmenizin karlılığını artırabilirsiniz.