Ziyaretçi Defteri

Anket

ARZUNUZ?

 Ofisinizdeki arsa tanıtım toplantısına beni de davet ederseniz sevinirim.

 Arsalarınızı yerinde şirketinizin misafiri olarak görmek istiyorum.

 Fazla zamanım yok, lütfen gayrimenkul yatırım danışmanınızı ofisime/evime yönlendirin.

 

AYLIK ÇOK UFAK BİRİKİMLERİNİZ KARŞILIĞINDA SİZİ TAPU SAHİBİ YAPIYORUZ... ÜSTELİK TAPUNUZU HEMEN TESLİM EDİYORUZ. ŞİMDİYE KADAR 3000'İN ÜZERİNDE KİŞİYİ TAPU SAHİBİ YAPTIK VE BUNUN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ. SAYGILARIMIZLA GÜRPA AŞ.

ARSALARIMIZA 1KM'DİR.

GÖLÜN SU KAYNAĞI NEHRİN TAŞKINLARI VE DAĞLIKLARDAN GELEN YERÜSTÜ VE YER ALTI SULARIDIR. SÖKE- MİLAS İLÇELERİNİN ARASINDA OLAN BU GÖL, B.MENDERESİN ALİVYONLARI NETİCESİNDE DENİZLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞ VE LAGUN HALİNE DÖNMÜŞTÜR.

SANAL GEZİ Arsalarımızın çevresindeki tarihi ve turistlik yerlere bir göz atalım.Bu arada arsalarımıza da uğrayalım.

Ne dersiniz?

7000 hektarlık alanı kapsar. Maksimum derinliği 25 m’dir. Tipik bir akdeniz bitki örtüsünün sahip olduğu göl çevresi, zeytinlik ve çam ormanlarıyla kaplıdır.

Göl, su bitkileri açısından çok zengin olmasından dolayı birçok balık türünün gölde yaşamasına imkan sağlamaktadır.

Gölün tatlı ve tuzlu özelliği vardır. Kefal, levrek, yılan balığı yetişir. Bu balıkları göl kıyısındaki restoranlarda afiyetle yiyebiliriz.

Bafa gölünde 700' den fazla üyesi bulunan su ürünleri kooperatifi vardır.Biyolojik yapısı nedeniyle, bilimsel araştırmalar için bulunmaz bir merkez olan Bafa Gölü , 1994 yılında tabiat parkı , Menderes Deltası da Milli Park statüsü kazanmıştır. Çevreyi ziyaret eden Bıll Clinton , Bafa gölünü dünyanın su sporları merkezi olarak ilan etmiştir. Bu hem yöre hem de ülkemiz için bulunmaz bir fırsattır.

Uluslar arası önemli kuş alanları lisesinde yer alan göl ve çevresinde cüce karabatak , yılan kartalı, deniz kartalı gibi kuş türlerinin ürediği , bunun yanı sıra gölün kış aylarında yüzbinlerce ördek ve su kuşu türü tarafından beslenme ve barınma yeri olarak kullanıldığı tesbit edilmiştir. Yani tabii bir kuş cennetidir. 258 kuş çeşidi vardır.

Gölde irili ufaklı adalar mevcuttur. Bunların en önemlileri İKİZ ADA MENET ADASI VE HAYALET ADADIR. Menet adasında yonca yaprağını andıran eski bizans köyünün bir parçası olan bir kilisenin yıkıntıları vardır.

İkiz adanın küçüğünde MERYEM ANA’YA İTHAF EDİLEN BİR KİLİSE , BÜYÜĞÜNDE İSE BİR KALE KALINTISI VARDIR.

Ana Sayfa - Mevki - Çevresi - Özellikler - Ulaşım - Yapılaşma - Ödeme - İletişim

Selçuk - Efes - Kuşadası - Söke - Didim - Milet - Akbük - Bafa Gölü

Ziyaretçi Defteri - Tanıtım - Misafir

Gezi -Anket - E-Mail

1