Giriş
İpuçları
Hedef Şaşırtma
Gösteri Zamanı
Gerçek İzleyici
Komedi Teknikleri
Çocuklar
Oyunlar-1
Oyunlar-2
Kart Oyunları
Sihirli Külah
Houdini
David Copperfield
Bilgi Formu
hypnosis.gif (7951 bytes)

SihirbaZ

 

Çocuklar İçin Düzenlenen Gösteriler

Çocuklar için düzenlenen sihirbazlık gösterileri keyif verici olduğu kadar zordur da. Çocuklar önünde gösteri yapan sihirbaz bazen işlerin istemeden de olsa kötü gidebileceği olasılığı karşısında kendisine hakim olmalıdır.

Minikler için gösteri yaparken konuşma tarzı olabildiğince basit tutulmalıdır. Çocuklar ince zeka esprilerini anlamazlar. Kaş-göz hareketleri, komik kulak hareketleri, şaşı göz gibi görsel komedi ögeleri onları eğlendirmek için yeterlidir. Okul, anne-baba hakkında yapılan şakalar da iş görür. Gösteri sırasında onları da konuşturmak gerekir.

Aptal durumuna düşmeden gülünç olmayı bilmek de gereklidir. Küçük çocuklar sersem esprilerini severler, ancak çok ince bir sınır vardır , geçilirse sizin aptal olduğunuzu düşünürler.

Isınma turları ve havaya sokmak çok önemlidir. Bu, çocukları biraz sonra gerçekleşecek muhteşem gösteriye hazırlar. Aynı zamanda sizin izleyicilerinizi analiz etmenizi sağlar, özellikle kimlerin baş belası olacağını (şanslıysanız) önceden saptamanızı sağlar. Sihirbazın çocukların karşısına bir profesyonel eşliğinde çıkmak iyi bir fikirdir. Başlangıçta, sizin patron olduğunuzu hissettirecek bir profesyonelle. başlangıçta gerektiği kadar katı olursunuz, gösteri devam ettikçe, karşılıklı ısındıkça gerektiği kadar yumuşayabilirsiniz. Ancak baştan yumuşak davranırsanız, sonra denetimi yeniden ele almanız zor olacaktır.

Çocuklar için ne tür sihirbazlık gösterileri düzenlemeli? Büyükler için düzenlenecek tüm gösteriler çocuklar için de düzenlenebilir. Ancak, oyun gerçekleştirilirken söylenecek sözler ve espriler çocukların anlayacağı, dikkatlerini istediğiniz yöne çekebilecek türden olmalıdır. Göreceksiniz ki, çocuklar rengarenk çocuklara özel gösterilerin yanında, dört dörtlük organize edilmiş muhteşem sihirbazlık gösterilerini beğenecek ve takdir edecektir. Yaş Grupları Unutmayın ki farklı yaş grubundaki çocuklar tamamen farklı şeylerden hoşlanır. 3 yaş grubuna hitab eden espirilerle donatılmış bir oyunu 10 yaş grubuna sunarsanız çürük yumurta yağmurunu hak edersiniz. Aynı oyunu farklı yaş grupları için yeniden "esprilendirmelisiniz".

PULGAR2.jpg (4196 bytes)

 

coinrevolution01.jpg (9097 bytes)