index
ÇALISMADAN, YORULMADAN, URETMEDEN  RAHAT YASAMAK ISTEYEN TOPLUMLAR, ONCE HAYSIYETLERINI, SONRA HURRIYETLERINI  VE DAHA SONRA DA ISTIKLAL VE ISTIKBALLERINI KAYBEDERLER.

Mustafa Kemal Ataturk
Sadri  OZEN
Web Sayfasına
Hosgeldiniz
Buradan bana e-mail atabilirsiniz
Fotograf Albumum
Beni
daha iyi tanıyın
"Herkes Cumhuriyet'e yakisir yasam bicimine sahip ciksin...!
T.C. parasinin sahte olup olmadıgını anlamak icin parayi isiga tutar ve ustunde Ataturk resmini gormeye calısırsiniz.Para sahte degilse Ataturk'un resmini gorursunuz...
Bazi adamlarin ne mal oldugunu anlamak icin,onlari kaldirip isiga tutup bakacaksiniz,icinden Ataturk geciyor mu,
geçmiyor mu diye..İcinden Ataturk gecmeyen adamlara paye vermeyiniz.
Cumhuriyete yakısır yasam bicimlerine sahip cikiniz"....

Ali Poyrazoglu
Yalova Hakkinda
Her Sey...
IYI INSAN,
IYI IS ADAMI
DİĞER
YAZILARIM
ATATÜRK KÖŞESİ
Yalova ilinde sokakta çalışan çocukların rehabilitasyonu ve çocuk işçiliğinin önlenmesi projesi
SEVGİLİ GENÇLER
Buradan bana e-mail attığınızda size tam 17 sayfalık
''İŞ BULMA TEKNİKLERİ''
ile ilgili çok güzel bir seti gönderebilirim. Bu seti okuduğunuzda iş bulmanızın kolaylaşacağına inanıyorum.
YALOVA HABERCİ GAZETESİNDE YAYINLANAN YAZILARIM İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ
Karaca Arberatum
*************************************************************************************************************************
Yunanistan’dan Geride Kalanlar…
20-28 Ağustos tarihlerinde Tufag ekibinin bir üyesi olarak Yunanistan’daydım. İlk defa gittiğim bu ülkeyi gerçekten çok
merak ediyordum. Bu seyahat esnasında bir çoğunu giderdim bu merakımın. Beni en çok mutlu edense; Yunanlı
vatandaşların Türklere olan sıcakkanlı yaklaşımlarıydı. Bizi o kadar güzel ağırladılar ki, Yunanlıların bu kadar misafirperver olabileceklerini hiç tahmin etmemiştim doğrusu.
(Devamı için tıklayın)

Yalovamiz.com, 4 Eylül 2006

BULAŞIKÇI ARANIYOR !

Yazının başlığına bakarak gerçekten bir bulaşıkçıya ihtiyacımız olduğunu falan düşünmeyin. Burada dikkatinizi çekmek istediğim bir başka konu var. Şehir içinde gezerken bir şeye dikkat etmenizi rica ediyorum. Bilhassa Gazi paşa caddesinde duvarlara, elektrik direklerine, Aksa köprüsüne hatta ve hatta zaman zaman da 80 yıllık çınar ağaçlarına.
(Devamı için tıklayın)

Yalovamiz.com, 22 Haziran 2006


HAYATTA BEN EN ÇOK BABAMI SEVDİM

Benim doğumumu görememiş babam. Çünkü, annemi başkalarına kaptırmamak için askere gitmeden önce 18 yaşında evlenmiş. Ben doğduğumda askerdeymiş yani. Rahmetli Metin Oktay ile beraber askerlik yapmışlar. Hasta Galatasaraylı olmasının nedeni de bu.
Köyde berberlik yaparmış. Hala da yapıyor ya!  Hatta, civar köylerin de tek berberiymiş. Zaman zaman komşu köylere de gidermiş köy erkeklerini traş etmek için.
(Devamı için tıklayın...)

Yalovamiz.com  18 Haziran 2006


GÜZELLİKLER ve ÇİRKİNLİKLER


Yalova basınından bir haber. Aynen şöyle ;
“Yerel Gündem 21 Ulusal Gençlik Parlamentosu 2.Olağan Genel Kurulu’nda Yalova Yerel Gündem 21 en başarılı kent seçildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun onur konuğu olarak katıldığı genel kurulda, gençlik ve girişimcilik konusu ele alındı. Ankara’da yapılan toplantıya Yalova YG 21’den Gülgönül Bozoğlu, Özge Falay ve Volkan Topçu katıldı. Yalova ekibi, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Yürüyen Köşk maketi hediye etti. Ardından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, DPT, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden ve Habitat Gençlik Derneği temsilcilerinden oluşan seçici kurul tarafından yapılan oylama sonucu, 2005-2006 dönemi için Yalova Türkiye’nin en başarılı kenti olarak seçildi. En başarılı kent olarak seçilen Yalova, UGP’nin amblemini taşıyan ipek flamayı bir yıllığına muhafaza edecek. Programların sorumlusu Gülgönül Bozoğlu 2006-2007 dönemi Marmara Bölge Temsilcisi seçildi..”
(Devamı için Tıklayın...)

Yalovamiz.com, 2 Haziran 2006


Lider Böyle Olmalı–2

Lider dediğin ;
Her şeyden önce kim olduğunu bilmeli ve kendine güvenmelidir.
“Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar. Evet bu doğrudur. Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim.”
Mustafa Kemal ATATÜRK
(Devamı için tıklayın...)

Kaynak ;
http://nar.eksisi.sitemynet.com/NarEksisi/liderdedigin.htm

yalovamiz.com, 18 Mayıs 2006


Lider Böyle olmalı-1 


Geçenlerde sevgili editörümüz Alper Rodoplu ile konuşurken, dostlarımızdan gelen güzel maillerden bahsettik. Bazen o kadar güzel mailler alıyoruz ki, hazır yazı diye köşemizde yayınlamaktan kaçınsak da herkesin okuması gerektiğine inandığımız bir mail olunca bu kuralımıza uymuyor ve yayınlansın istiyoruz. İşte bunlardan birisini aynen aktarıyorum.
(Devamı için tıklayın...)

yalovamiz.com , 08.05.2006


ORDAN, BURDAN

Süs Bitkileri Fuarı;
4.Yalova Süs bitkileri ihtisas fuarı sona erdi. Katılan üretici firmalar bu fuardan beklentilerine ulaşabildiler mi bilmiyorum ama bazı konular benim dikkatimi çekti. Fuarın genel katılım koşullarında, bir ihtisas fuarı olduğu ve fuarda yer alacak olan ürün profilinin de gayet açık ve net bir şekilde belirtilmesine karşın, belirtilen bu ürün grubunun dışında bazı ürünlerin de sergilenmesi bence fuarı bir ihtisas fuarı olma özelliğinden uzaklaştırıyor.
(Devamı için tıklayın..)

Yalovamiz.com, 17 Nisan 2006KİM İSTİFA ETMELİ ?

Geçtiğimiz günlerde, borsa soluksuz yükselip 48.000 puanlara geldiğinde, bazı ekonomistlerimiz, Türkiye’de her şeyin iyiye gittiğini, yabancı sermaye akışının devam edeceğini, dolayısıyla borsanın da daha yükselmemesi için bir neden olmadığını ifade ediyorlardı. Hemen o günlerde Japonya’nın faizli ekonomiye geçebileceğini belirtmesi, ABD Merkez bankasının faizleri arttırmaya devam edebileceğinin sinyallerini vermesiyle borsa endeksinde 2-3 gün içinde ciddi düşüşler yaşanınca aynı ekonomistler, böyle bir düşüşün beklendiğini, borsa endeksinin çok fazla yükseldiğini söylemeye başladılar. Madem düşeceğini öngörüyorlardı da düşmeden önce niye söylemiyorlardı anlayabilmiş değilim. Bence bu bilgiçlik taslamaktan başka hiçbir şey değildir. Tam biz Türk milletine özgü bir “Ben bunun böyle olacağını biliyordum.” davranışı.
(Devamı için Tıklayın...)

Yalovamiz.com, 3 Nisan 2006
NE KADAR EMEK, O KADAR TURİZM 

Av Turizmi, Kış Turizmi, İnanç Turizmi, İpek yolu, Sağlık Turizmi, Kongre Turizmi, Golf Turizmi, Gençlik Turizmi, Yat Turizmi, Botanik Turizmi, Mağara Turizmi, Yayla Turizmi, Hava Sporları, Dağcılık, Rafting, Su altı dalış, Kuş Gözlemciliği.
Bunlar Kültür bakanlığının web sayfasında yazılı olan turizm çeşitleri. Bence bunlara Yalova’mıza özgü olarak Tracking turizmi de eklenmeli. Yalova’nın pek haberi olmasa da bahar ve yaz aylarında Erikli ve Delmece yaylalarında Yalova dışından bir çok insanı yürüyüş yaparken yada kamp yaparken görmek mümkün.
(Devamı için Tıklayın..)

yalovamiz.com, 3 Şubat 2006
YALOVA'NIN KURTULUŞU KENDİ ELİNDE

Dubai’liler dedik umutlandık, Üniversite dedik umutlandık, Hyundai dedik daha da umutlandık. Umarım umutlarımız sadece bir umut olarak kalmaz.
Daha önceki yazılarımdan birisinde de yazmıştım. Yalova sanki küçük Türkiye. Umudumuz hep başkalarında. Yalova dışından birileri bir şeyler yapsa da, Yalova’da bundan yararlansa gibi bir atalet içindeyiz.
Dubai’liler gelse Yalova’ya turistik yatırım yapsa, Birileri gelip şehrimize bir üniversite kursa, Hyundai gelse, bir fabrika kursa da bize de sadece bu başarıyı sahiplenme işi kalsa! Eğer bu yatırımlardan herhangi birisi gerçekleşse, konuşulacakları duyar gibiyim;
(Devamı için Tıklayın...)

Yalovamız.com, 9 Ocak 2006TUTUMLULUK HAFTASI

Geçtiğimiz hafta Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftasıydı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da İlköğretim okullarında okuyan çocuklarımız bu haftayı kutladılar. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza tutumlu olmayı, israf etmemeyi anlattılar. Bakın bu konuda bir internet sayfasında neler yazıyor;
(Devamı için Tıklayın...)

Yalovamız.com, 19 Aralık 2005