Kitų užsienio valstybių reakcija
Tokijuje Hesso skrydis sukėlė neregėtą sumaištį. Vokietijos karo atašė Japonijoje Khretschmeris pranešė Hitleriui, kad japonai su neslepiama baime žiūri į Hesso derybas su Anglija. Ir tai nenuostabu - juk Japonijos ginkluotosios pajėgos rengėsi invazijai į Singapūrą!
Jei Hessui pavyktų susitarti su anglais ir jie taptų Hitlerio sąjungininkais, Japonijos planuojama eilinė agresija neišvengiamai žlugtų. Jei, visgi, japonai ryžtųsi įsiveržti į Singapūrą, Anglija apkaltintų Vokietiją, kurios sąjungininke yra Japonija, sutarties nesilaikymu ir kėsinimusi užgrobti Britanijos imperijos įtakos sferą. Japonijos kariuomenė stovėjo pasiruošusi, o valstybės vadovai laukė kuo baigsis neeiliniai įvykiai Europoje.
Roma reagavo ramiai ir santūriai. Mussolinis galvojo, kad Hessas buvo pasiųstas į Britanijos salas paties Hitlerio. Tos pačios nuomonės buvo ir Italijos Užsienio reikalų ministras, grafas Ciano.
1941 m. gegužės 17 d. Churchillis telefonu informavo JAV prezidentą Frankliną Delano Rooseveltą apie pirmųjų pokalbių su Hessu rezultatus.
Vašingtone buvo užduodamas vienas klausimas: nejau Europoje atgimsta susitaikymo dvasia? Rooseveltas manė, kad Anglijos valdančiose viršūnėse ši "dvasia itin stipri".
Rusija elgėsi dar keisčiau. Matydami nesėkmingas Hitlerio pastangas taikiai susitarti su anglais, rusai nusiramino. Mūšyje dėl Anglijos visagalė Vokietijos Luftwaffe susilaukė antausio iš Karališkųjų oro pajėgų. Rusų manymu, Hitleris jokiu būdu nepuls Sovietų Sąjungos kol nenugalės Anglijos.
Patyręs nesėkmę, Hitleris buvo priverstas atsisakyti savo planų įsiveržti į pietinę Anglijos dalį, jis nusprendė pribaigti Sovietų Sąjungą, kol ši dar nesustiprino savo ginkluotųjų pajėgų. Tačiau apie naują Hitlerio taikinį sužinojo ir anglų žvalgyba - ji buvo iššifravusi karinį kodą, kuriuo veikė Vokietijos šifravimo mašina Enigma. Neatskleisdami savo informacijos šaltinių, britai pranešė sovietų diktatoriui Josifui Stalinui, kad jau duotas įsakymas įgyvendinti Barbarossos planą. Stalinas, kuris 1939 - ųjų rugpjūtį buvo pasirašęs nepuolimo sutartį su Vokietija, nutarė netikėti britais.
[ SECTION A ] [ SECTION B ] [ SECTION C ] [ SECTION D ] [ SECTION E ] [ SECTION F ]
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]
© 2000 Created and Compiled by Rokas
Pukinskas